Sci-fi, fantasy a horror

Inge


Obálka XB-1 11/2019Prequel k povídce "Mika" (vyšlo v Ikarii 01/2002). Původně bylo určeno pro antologii povídek vítězů cen Ikaros a Daidalos, jíž se nakonec nepodařilo uskutečnit. Bylo pro mě výzvou vrátit se po osmnácti letech ke světu a postavám a vidět je náhle ve zcela novém světle. A muset se vypořádat s pastmi i zastaráváním, jež jsem na sebe před těmi dlouhými lety ušil.

Zatím není určeno k šíření.

Propadlí


Vyšlo v Ikarii 10 / 2002, jako tradičně s ignorováním kurzivy.

Příloha: 

SFFH Povídky (Stanislav Ertl, ml.)

SFF a F povídky - vybírejte z menu vlevo, později snad doplním.

Ikonostas


Obálka XB-1 04/2016Antiteze k povídce Hanuše Seinera "Ikonoklasma" (vyšlo pod názvem "Ikonoklasmus" v XB-1 04/2013).

Zatím není určeno k šíření.

Úřad pro smysluplnou existenci

Podle této krátké povídky o jednom občanovi a jeho občanské povinnosti vznikl v roce 1996 též krátký hraný film amatérského střihu. Carola B' povídku ohodnotila jako "Slušné fanzinové dílo".


Anděl rozmarnosti (Marlen)


Už vám pijí krev pararomance? Už vás drtí neohrožení hrdinové? Kde až je hranice násilí a vkusu? Kde až je hranice zábavy a pulpu? A kde začíná pokrytectví žánrového mainstreamu tištěných médií a kde končí manipulace (nejenom čtenářem)? Co a jak lze z běžné reality přetransformovat v realitu literární? A s jakými následky pro čtenáře a s jakými následky pro autora? Experimentální povídka z roku 2012 odeslaná s jistou mírou zlomyslnosti a zvědavosti do soutěže Daidalos. Čtyřicet normostran, půl roku práce, k 12.1.2014 třináct čtenářů. V tuto chvíli je povídka uzamčená a není k volnému šíření povolena.

U bran mé pýchy


Experimentální povídka z roku 2011 napsaná na zakázku Tondy Kudláče pro antologii "Cáry rubáše". Po zvážení všech pro a proti jsem ji nakonec z nabídky stáhl - obávám se, že by si s ostatními duchařskými povídkami obsaženými v antologii ošklivě ubližovala. V tuto chvíli je povídka uzamčená a není k volnému šíření povolena.

Na poli za městem


Pevnost 11/2014Tato povídka měla být mou tištěnou prvotinou, ale časopis Nemessis stihl zaniknout dřív, než povídka vyšla. Nakonec vyšla osm let po svém vzniku v Pevnosti 2004/11.

Závrať z úspěchu


2006: Česká Sci-fiPovídka z roku 2005, vyšla v roce 2006 v antologii 2006: Česká sci-fi. Za rok 2006 byla nominována do finálové pětice ceny Akademie science Fiction a horroru v kategorii "Nejlepší domácí povídka". Ne, že by to tedy znamenalo něco velikého...

Bublinka


Tváře bucoucnostiNa konci apokalypsy

Povídka z roku 2002 napsaná na zakázku Tomáše Němce pro sborník "Tváře budoucnosti". V roce 2014 pak vyšla laskavou péčí Ivana Adamoviče v mírně upravené podobě v knize "Na konci Apokalypsy".

Stránky

Subscribe to RSS - Sci-fi, fantasy a horror